TABLO:4        1989 POLONYA IPHO SONUÇLARI

 

( Altın 4 , gümüş 3 bronz 2 mansiyon 1 puan olarak hesaplanmıştır )

SIRA ÜLKE ALTIN GÜMÜŞ BRONZ MANS. PUAN
1 Almanya 2 2 1 - 16
2 Çin - 4 1 - 14
3 İngiltere 1 2 1 1 13
4 Hollanda 1 2 1 1 13
5 Macaristan 1 2 1 - 12
6 Romanya 1 1 2 1 12
7 Polonya - 3 1 1 12
8 Doğu Almanya - 2 3 - 12
9 Rusya 1 1 1 2 11
10 Bulgaristan 1 1 1 2 11
11 ABD 1 - 2 1 9
12 Çekoslavakya - 2 1 1 9
13 Yugoslavya - 1 2 2 9
14 Avusturya - 1 2 1 8
15 İsveç - 1 1 2 7
16 Singapur 1 - 1 - 6
17 İran   - 2 1 5
18 Norveç - - 2 1 5
19 Kanada - - 2 1 5
20 Finlandiya - - - 5 5
21 Avustralya - - 1 2 4
22 Küba - 1 - - 3
23 İtalya - - - 2 2
24 Belçika       2 2
25 Türkiye - - - 1 1
26 İzlanda - - - 1 1
27 Kıbrıs Rum - - - 1 1
28 Kolombiya 1 1
 

XX International Physics Olympiad Warszawa (Poland) 1989

I Prizes:

 1     Steven Gubser                                USA

 2     Szabolcs Késmárki                           Hungary

 3     Costin-Radu Popescu                        Romania

 4     Olaf Kummer                                 FRG

 5     Jens Lang                                      FRG

 5     Michael Rutter                                Great Britain

 7     Desmond Rodney Lim Chin Siong         Singapore

 8     Nikolay Kuzma                               Soviet Union

 9     Asen Kumanov                               Bulgaria

 9     Eric Cator                                      The Netherlands

II Prizes:

 1     Cezary Śliwa                                  Poland

 2     Piotr Kossacki                                Poland

 3     Yan Jing                                        China

 3     Tomasz Motylewski                        Poland

 5     Andrej Vilfan                                  Yugoslavia

 6     Mao Yong                                     China

 7     Udo Karthaus                                 FRG

 7     Colin Merryweather                         Great Britain

 7     Andre Fraenzel                               GDR

10    Gabriel Balan                                  Romania

11    Gregory Colyer                               Great Britain

11    Qiu Dong Yu                                  China

13    Ge Ning                                        China

14    Mika Nyström                                Sweden

15    Rolf Oldeman                                 The Netherlands

16    Szilárd Szabó                                  Hungary

17    Arnošt Kobylka                              Czechoslovakia

18    Volker Gebhardt                              FRG

19    Gabór Felsö                                   Hungary

20    Leopoldo Avelino Pando Zayas            Cuba

20    Romke Jonker                                 The Netherlands

22    Gregor Weihs                                 Austria

23    Aleksandr Korshtsov                        Soviet Union

24    Miroslav Vicher                              Czechoslovakia

25    Konstantin Stefanov                         Bulgaria

25    Werner Torsten                               GDR

III Prizes:

1       Arthur Street                                 Australia

2       Lim Shiang Liang                            Singapore

3       Zvonimir Bandić                             Yugoslavia

3       Thomas Wilcke                              GDR

5       Konstantin Zuev                            Soviet Union

6       Nima Arkani-Hamed                        Canada

7       Richard Wilson                              Great Britain

8       Stefan Jacobsson                            Sweden

8       Oeyvind Tafjord                             Norway

8       Andrej Doboš                                Czechoslovakia

8       Jason Jacobs                                 USA

12     Lucian Ciobica                               Romania

12     Romuald Janik                               Poland

14     Swen Wunderlich                            GDR

15     Volker Springel                              FRG

16     Yavor Velchev                               Bulgaria

17     Ramin Farjad Rad                           Iran

18     Zoltán Hidvégi                               Hungary

18     Lin Xiao Fan                                 China

20     Viorel-Cristian Negoita                     Romania

21     Carsten Deus                                 GDR

22     Hannes Sakolin                              Austria

22     Vincas Tamosiunas                          Lithuania    (unofficial participation)

24     Ramin Golestanian                          Iran

25     Matthew Brecknell                          Australia

26     Martijn Mulders                             The Netherlands

27     Thomas Bednar                              Austria

27     Dubravko Tomasović                       Yugoslavia

27     Derrick Bass                                 USA

30     Hans Olav Sundfoer                         Norway

30     Chris Simons                                 Canada

Honourable Mentions:

1       Vahid Borumand Sani                       Iran

2       Vladislav Makeyev                          Soviet Union

3       Mona Berciu                                 Romania

4       Timo Tarhasaari                             Finland

4       Silvano de Franceschi                       Italy

6       Dalibor Tużinski                            Yugoslavia

6       Federico Toschi                              Italy

8       Gareth Williams                             Australia

8       Christophe Colle                            Belgium

10     Aidas Alaburda                              Lithuania    (unofficial participation)

10     James Sarvis                                  USA

12     Hüseyin Altun                               Turkey

13     Timo Rantalainen                            Finland

13     Norbert Schörghofer                        Austria

13     Georgios Ioannou                            Cyprus

16     Janne Karimäki                              Finland

17     Brett Munro                                 Australia

17